Chorwacja pewnie pokonuje Kanadę

Walka o piłkę w meczu Chorwacja - Kanada
27. listopada, 2022, 18:04
Walka o piłkę w meczu Chorwacja - Kanada | Fot. Carl Recin / Reuters

Reprezentacja Chorwacji wygrywa 4:1 z Kanadą i wychodzi na pozycje lidera w grupie F. Kanadyjczycy przez tę porażkę nie mają już żadnych szans na wejście do fazy pucharowej.

Mecz rozpoczął się od gola Kanady strzelonego przez Alphonso Davies’a już w 2 minucie spotkanie. Chorwaci jednak pokazali charakter i zaczęli przeważać na boisku. Efektem tego była bramka Kramarica w 36 minucie i wyjście na prowadzenie w 44 minucie dzięki trafieniu Marko Livaja.

W drugiej połowie Europejczycy podwyższyli prowadzenie za sprawą Kramarica, który ponownie trafił do bramki rywala, tym razem w 70 minucie. Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Lovro Majer trafieniem do pustej bramki po podaniu Orsicia.

Chorwacja wychodzi na prowadzenie i w ostatnim meczu zagra z reprezentacją Belgii. Kanada pomimo dobrego wrażenia żegna się z mundialem i ostatni mecz rozegra o honor z reprezentacją Maroka.