Hiszpania remisuje z Niemcami

Walka o piłkę w meczu Hiszpania - Niemcy
27. listopada, 2022, 21:06
Walka o piłkę w meczu Hiszpania - Niemcy | Fot. John Sibley / Reuters

W hicie drugiej kolejki grupy E pomiędzy Hiszpanią a Niemcami padł remis 1:1. Kadre Luisa Enrique przez większość czasu utrzymywała się przy piłce, lecz zmiany w niemieckiej drużynie odmieniły losy spotkania.

Początek spotkania należał do Hiszpanii, która kontrolowała przebieg meczu. W końcówce pierwszej połowy to jednak Niemcy zdobyli gola, lecz trafienie Antonio Rudigera nie zostało uznane ze względu na pozycję obrońcy, który był na spalonym.

W drugiej połowie na boisku w 54 minucie spotkania pojawił się Alvaro Morata. Już 8 minut później wyprowadził on swoją reprezentację na prowadzenie po ładnym strzale wykorzystując podanie Alby. W 70 minucie Hansi Flick zrobił potrójną zmianę wprowadzając Fullkruga, Sane i Klostermanna na boisko.

Napastnik Werderu Brema od początku pojawienia się na boisku sprawiał obrońcom Hiszpanii dużo problemów. W 83 minucie otrzymał on podanie od Jamala Musialy i bardzo mocnym strzałem pokonał Unaia Simona. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1.Podział punktów oznacza, że Niemcy wyszli spod topora i żeby wyjść z grupy muszą wygrać ostatni mecz z reprezentacją Kostaryki.