Brazylia wygrywa z Szwajcarią i awansuje do fazy pucharowej

Richarlison i Sommer
28. listopada, 2022, 18:03
Richarlison i Sommer | Fot. PAP, EPA/Rolex dela Pena

Brazylijczykom udało się przebić dobrze dysponowaną obronę Szwajcarii i dzięki trafieniu Casemiro wygrywają 1:0. Dzięki temu zwycięstwu Canarinhos są pewni awansu do fazy pucharowej.

W pierwszej połowie Brazylia nie pozwoliła stworzyć żadnej sytuacji bramkowej Szwajcarii. Europejczycy również spisywali się dobrze w formacji defensywnej, lecz Canarinhos zdołali oddać 2 celne strzały, które obronił Yann Sommer.

W drugiej połowie oglądaliśmy więcej akcji ofensywnych głównie ze strony Brazylii. W 64 minucie Vinicius Junior trafił do bramki rywali, lecz po analizie VAR okazało się, że biorący udział w akcji, Richarlison był na pozycji spalonej i bramka nie została uznana. W 83 minucie podanie od Rodrygo wykorzystał Casemiro i pięknym strzałem pokonał bramkarza Szwajcarii dając zwycięstwo swojej drużynie 1:0.

Dzięki temu trafieniu reprezentacja Brazylii przechodzi do fazy pucharowej MŚ w Katarze. W ostatniej kolejce Szwajcaria zmierzy się z Serbią, a Canarinhos podejmą reprezentacje Kamerunu.