Gol Mohhameda Kudusa
28. listopada, 2022, 15:08
Gol Mohhameda Kudusa | Fot. ODD ANDERSEN / AFP

Drugi raz w dniu dzisiejszym byliśmy świadkami niesamowicie ciekawego spotkania z dużą liczbą bramek. W starciu pomiędzy Ghaną i Koreą Południową, zespół z Afryki okazał się lepszy i zdobył 3 punkty.

Pierwsza połowa zaczęła się od ataku reprezentacji Korei jednak to Ghana zdobyła pierwszą bramkę. W 24 minucie piłkę do bramki przeciwników skieował Mohammed Salisu. Po 10 minutach byliśmy świadkami drugiego trafienia dla Ghany. Tym razem do siatki trafił Mohammed Kudus.

Korea Południowa w drugiej połowie w końcu oddała celny strzał na bramkę przeciwników na tym mundialu. W 58 minucie kolejną swoją próbę wykorzystał Cho Gue-Sung strzelając bramkę kontaktową. Po 3 minutach znowu skierował piłkę do bramki i mieliśmy remis 2:2. Ghana obudziła się po drugim golu i w 68 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Mohammed Kudus ustanawiając wynik spotkania na 3:2.