Portugalia ogrywa Urugwaj

Bruno Fernandes i Cristiano Ronaldo
28. listopada, 2022, 21:16
Bruno Fernandes i Cristiano Ronaldo | Fot. ODD ANDERSEN / AFP

Portugalia w meczu zamykającym drugą kolejkę Mistrzostw Świata w Katarze podejmowała zespół Urugwaju. Europejczycy byli o wiele lepsi od rywali i zasłużenie wygrali 2:0.

Pierwsza połowa spotkania nie należała do najciekawszych ze względu na mało sytuacji bramkowych. Portugalia dominowała w posiadaniu piłki, lecz nie zdołała zagrozić bramce bronionej przez Sergio Rocheta. Urugwaj natomiast wyglądał bardzo słabo jak na ich potencjał, mieli wiele problemów z konstruowaniem składnych akcji na połowie Europejczyków.

W drugiej połowie obraz spotkania się nie zmienił. Portugalia dalej prowadziła grę i w 53 minucie wyszła na prowadzenie po uderzeniu Bruno Fernandesa. Kopnął on piłkę w stronę Cristiano Ronaldo, który wyskoczył do główki, lecz nie dotknął on piłki. Wystarczyło to jednak, aby zmylić urugwajskiego bramkarza, który nie wiedział co w tej sytuacji zrobić.

Urugwaj od 75 minuty ruszył do ataku, dzięki któremu stworzyli kilka akcji pod bramką Costy. Nie zdołali oni pokonać bramkarza choć w słupek uderzał Darwin Nunez. Wynik meczu na 2:0 ustalił Bruno Fernandes wykorzystując rzut karny w 93 minucie gry. Dzięki temu zwycięstwu Portugalia jako trzecia drużyna na mundialu zapewniła sobie awans do fazy pucharowej.