Serbia remisuje z Kamerunem

Walka o piłkę w meczu Serbia - Kamerun
28. listopada, 2022, 12:12
Walka o piłkę w meczu Serbia - Kamerun | Fot. ISSOUF SANOGO / AFP

W drugiej kolejce grupy G reprezentacja Serbii podejmowała Kamerun. Mecz zakończył się remisem 3:3 i było to jedno z najciekawszych spotkań do tej pory na mundialu w Katarze.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Jean-Charles Castelletto, który w 29 minucie wyprowadził Kamerun na prowadzenie. Serbia przycisnęła w końcówce spotkania i w pierwszej minucie doliczonego czasu gry doprowadziła do wyrównania za sprawą Strahinja Pavlovicia, a 2 minuty później drugą bramkę dla Europejczyków w tym meczu strzelił Sergej Milinkovic-Savić.

W drugiej połowie Serbia zaczęła od mocnego uderzenia i podwyższenia wyniku w 53 minucie dzięki trefieniu Aleksandara Mitrovicia. W 55 minucie na boisku pojawił się Vincent Aboubakar, który odmienił losy tego meczu. W 63 minucie pięknym lobem zdobył bramkę kontaktową, a 3 minuty później wyłożył piłkę do Choupo-Motinga, który zdobył bramkę dającą remis.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:3. Są to pierwsze punkty obu drużyn, lecz nie dają żadnej z nich zbyt wiele. Oczywiście mogą one jeszcze wyjść z grupy, lecz faworytami w tej chwili do tego są reprezentacje Brazylii i Szwajcarii, które zagrają ze sobą dzisiaj o 17:00.