Polska i Argentyna wychodzą z grupy C

Frankowski i Messi
30. listopada, 2022, 21:19
Frankowski i Messi | Fot. AP

Argentyna wygrała z reprezentacją Polski 2:0. Meksyk pokonał Arabię Saudyjską 2:1, lecz to my wychodzimy ze względu na lepszy bilans bramkowy i przechodzimy do fazy pucharowej gdzie zmierzymy się z reprezentacją Francji.

Argentyna od początku meczu przejęła kontrolę i zdominowała nasz zespół. Do przerwy był bezbramkowy remis dzięki Wojciechowi Szczęsnemu, który obronił rzut karny wykonywany przez Messiego w 39 minucie. Niestety druga połowa zaczęła się od straty bramki, którą zdobył Mac Allister. W 67 minucie wynik na 2:0 ustalił świetnym strzałem Julian Alvarez.

Meksyk podobnie jak Argentyna od początku spotkania starał się zdobyć gola. Udało im się również dopiero na początku pierwszej połowy dzięki Martinowi. Na 2:0 wynik podwyższył Chavez, lecz nadal Meksykanie potrzebowali jeszcze jednej bramki, żeby wyprzedzić Polaków bilansem bramkowym.

Ich nadzieję pogrzebał w 95 minucie Salem Al Dawsari zdobywając bramkę dla Arabii Saudyjskiej. Dzięki temu byliśmy pewni, że to właśnie Polska awansuje do kolejnej fazy turnieju.

Polska zagra następny mecz z reprezentacją Francji o 16:00 w niedzielę 4 grudnia. Argentyna dzień wcześniej podejmie drużynę Tunezji, a mecz rozpocznie się o 20:00.