BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Zapowiedź jedenastego dnia mundialu

Piotr Zieliński i Matty Cash
30. listopada, 2022, 7:20
Piotr Zieliński i Matty Cash | Fot. PAP/EPA

Dzisiaj trzecią kolejkę fazy grupowej rozegrają drużyny z grupy C i D. Za kilkanaście godzin dowiemy się czy kadra Czesława Michniewicza awansuje do dalszej fazy turnieju.

O 16:00 ostatnie mecze w grupie rozpoczną drużyny z grupy D. Australia zagra z Danią, a Francja zmierzy się z Tunezją. Mistrzowie Świata z 2018 jako jedyni są pewni awansu, a pozostałe drużyny muszą walczyć o dalszy udział w turnieju. Mecz Australii z Danią zapowiada się interesująco ze względu na to, że prawdopodobnie będzie to bezpośrednia walka tych dwóch drużyn o awans.

Zakładając, że Francja nie przegra z Tunezją to ktoś z dwójki Dania/Australia awansuje dalej. Europejczycy muszą zdobyć 3 punkty jeśli liczą na ciągły udział w turnieju, a ekipa Socceroos nie może przegrać.

O 20:00 zacznie się to, na co cała Polska czeka czyli decydujące starcia w grupie C. Reprezentacja Polski podejmie zespół Argentyny, a Meksyk zagra z Arabią Saudyjską. Jeśli Polacy zdobędą co najmniej 1 punkt to mają zapewniony awans. Pomimo porażki nadal wyjdą z grup jeśli w drugim spotkaniu padnie korzystny wynik.

Reprezentacja Meksyku i Arabii Saudyjskiej zmierzy się w drugim spotkaniu rozgrywanym o 20:00. Meksyk pomimo wygranej nie może być pewny awansu, Arabii natomiast wystarczy remis jeśli Argentyna przegra z Polską.

Sytuacja w grupie C jest bardzo skomplikowana, istnieje kilka scenariuszy, w których różne drużyny mogą przejść do fazy pucharowej.

Sprawdź aktualną tabelę grupy Cgrupy D

Kurs na to, że Polska nie przegra z Argentyną wynosi 2.75.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów