Japonia i Hiszpania przechodzą do fazy pucharowej

Dani Olmo
1. grudnia, 2022, 22:24
Dani Olmo | Fot. Dylan Martinez / Reuters

W grupie E sytuacja zmieniała się diametralnie. W zależności od konkretnego wyniku każda drużyna chociaż przez chwilę była na miejscu dającym awans do kolejnej fazy mundialu. Ostatecznie pierwsze dwa miejsca zajęły Japonia i Hiszpania.

W meczu Japonii z Hiszpanią pierwsza bramka wpadła już w 11 minucie meczu dzięki trafieniu Moraty. Na początku drugiej części spotkania Japonia wyrównała za sprawą Ritsu Doana, a już w 51 minucie wyszła na prowadzenie dzięki trafieniu Ao Tanaki. Do końca meczu nic się nie zmieniło i ostatecznie Japonia wygrała 2:1 i zajęła pierwsze miejsce w grupie, Hiszpanie skończyli zmagania na drugiej pozycji.

W drugim meczu Kostaryka podejmowała reprezentacje Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi wyszli na prowadzenie w 10 minucie po golu Gnabriego. W 58 minucie Kostaryka wyrównała, a gola zdobył Tajeda. Manuel Neuer 12 minut później wpakował piłkę do własnej bramki i Niemcy przegrywali to spotkanie 2:1.

Szybko jednak odpowiedzieli trafieniem Havertza w 73 minucie. W końcówce Havertz i Fullkrug dali prowadzenie Niemcom i ostatecznie wygrali oni 4:2, lecz pomimo tego nie wyszli z grupy bo Hiszpanie mający również 4 punkty na swoim koncie, mieli lepszy bilans bramkowy. Jest to drugi mundial z rzędu, w którym Niemcy nie wychodzą z grupy.