Maroko i Chorwacja awansują do fazy pucharowej

Piłkarze Maroka
1. grudnia, 2022, 17:57
Piłkarze Maroka | Fot. PAUL ELLIS / AFP

Podczas ostatniej kolejki grupy F doszło do jednego z większych zaskoczeń tego mundialu. Maroko wychodzi z pierwszego miejsca, a Belgia jedzie do domu już po fazie grupowej.

Chorwacji do awansu potrzebny był jedynie remis, to reprezentacja Belgii musiała wygrać, żeby grać w następnej fazie. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, lecz Belgowie mieli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Na ich nieszczęście Romelu Lukaku był w fatalnej formie i zmarnował dogodne okazje.

W drugim spotkaniu Maroko wygrało z Kanadą 2:0 i awansowali z pierwszego miejsca w grupie. Już w 4 minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Ziyecha. W 23 minucie podwyższył Youssef En Nesyri. W 40 minucie do swojej bramki wpakował Nayef Aguerd i Maroko prowadziło już tylko 2:1. Do końca spotkania rezultat się nie zmienił dzięki czemu Maroko zakończyło grupę na pierwszym miejscu z 7 punktami, a Kanada mając na koncie 0 punktów odpadła i jedzie do domu.