BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Brazylia i Szwajcaria wychodzą z grupy G

Kłótnia pomiędzy Mitroviciem i Xhaką
2. grudnia, 2022, 21:14
Kłótnia pomiędzy Mitroviciem i Xhaką | Fot. PAP/EPA/Georgi Licovski

Przed ostatnią kolejką w grupie G reprezentacja Brazylii była pewna awansu. Kamerun, Serbia i Szwajcaria walczyła o zajęcie drugiego miejsca premiowanego awansem i udało się to właśnie tym ostatnim.

Brazylia pewna awansu wystawiła dużo rezerwowych zawodników, żeby podstawowi mogli odpocząć. Kamerun wykorzystał to i dzięki golu strzelonego główką przez Vincenta Aboubakara wygrali to spotkanie 1:0. Ostatecznie zajęli rywalizacje na trzecim miejscu w grupie z czterema punktami na swoim koncie.

W drugim meczu Szwajcaria grała z Serbią. Szwajcarzy w 20 minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu Shaqiriego. Szybko Serbowie odpowiedzieli bo 6 minut później Mitrović dał im wyrównanie, a w 35 minucie wyszli oni na prowadzenie po golu Vlahovicia.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy wyrównał Embolo i do szatni zespoły schodziły przy wyniku 2:2. Chwile po rozpoczęciu drugiej części spotkania Szwajcaria wyszła na prowadzenie po golu Freulera. Ostatecznie Szwajcarzy wygrali 3:2 i awansowali z drugiego miejsca mając 6 punktów na swoim koncie.

Sprawdź końcową tabelę grupy G

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów