Portugalia i Korea Południowa przechodzą do fazy pucharowej mundialu

Radość piłkarzy Korei Południowej
2. grudnia, 2022, 17:07
Radość piłkarzy Korei Południowej | Fot. Jung Yeon-Je / AFP

Zakończyliśmy zmagania w grupie H, w której przed tą kolejką Portugalia była pewna już awansu do kolejnej fazy. Korea Południowa wygrała z nimi i dzięki porażce Ghany z Urugwajem to właśnie Azjaci awansowali z grupy.

Fernando Santos dał odpocząć kilku kluczowym piłkarzom Portugalii w dzisiejszym meczu. Pomimo tego już w 5 minucie wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Ricardo Horty. Koreańczycy wyrównali w 27 minucie dzięki trafieniu Kim Young-Gwona. Przez większość spotkania utrzymywał się wynik 1:1.

Dopiero w doliczonym czasie spotkania po podaniu Heung-Min Sona do bramki rywali piłkę wpakował Hwand Hee-Chan, który pojawił się w drugiej połowie meczu. Dzięki temu trafieniu Korea Południowa wychodzi z drugiego miejsca ze względu na więcej goli strzelonych od Urugwaju.

W drugim meczu Urugwaj grał z Ghaną. Reprezentacja z Aryki gdyby wygrała to wyszłaby z grupy nie patrząc na wynik w drugim spotkaniu. Urugwaj potrzebował zwycięstwa i tego, żeby Korea nie wygrała z Portugalią. Ghana już w 21 minucie mogła wyjść na prowadzenie, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Andre Ayew.

Już 5 minut po tym Urugwaj wyszedł na prowadzenie po golu Giorgianiego de Arrascaety. Pomocnik Flamengo ponownie trafił do bramki w 32 minucie dając dwubramkową przewagę dla swojej drużyny. Urugwajczycy potrzebowali jeszcze jednej bramki, żeby wyprzedzić Koreę Południową, lecz wynik spotkania się nie zmienił i ostatecznie kończą swoją przygodę na mundialu w Katarze.