Argentyna wygrywa z Australią

Lionel Messi
3. grudnia, 2022, 21:05
Lionel Messi | Fot. Carl Recine / Reuters

W drugim dzisiejszym meczu reprezentacja Argentyny wygrała z Australią i w następnej fazie turnieju zmierzy się z Holandią. Argentyńczycy przez większość spotkania kontrolowali mecz i zasłużenie przeszli do ćwierćfinału.

Argentyńczycy od początku spotkania strali się utrzymywać przy piłce i zdobywać kontrolę nad spotkaniem. Australijczycy wyglądali dobrze biorąc klasę rywala z jakim grali, lecz w 35 minucie przegrywali po golu Leo Messiego. W 57 minucie Argentyna podwyższyła na 2:0 po golu Alvareza, który wykorzystał fatalny błąd bramkarza Australii.

Australijczycy nie poddali się i dążyli do zdobycia bramki kontaktowej. Udało im się to w 77 minucie kiedy po strzale jednego z zawodników Socceroos piłka odbiła się od Enzo Fernandeza i totalnie zmieniła trajektorię lotu wpadając do bramki bronionej przez Emiliano Martineza. Był to ostatni gol w tym spotkaniu, choć w ostatniej akcji meczu 18-letni Garang Kuol mógł wyrównać, lecz świetną obroną popisał się argentyński bramkarz.

Argentyna okazała się lepsza od Australii i przechodzi do 1/4 Mistrzostw Świata w Katarze. Ich następny mecz to spotkanie z Holandią 9 grudnia o 20:00.