Holandia jako pierwszy zespół melduje się w ćwierćfinałach

Radość piłkarzy Holandii
3. grudnia, 2022, 17:05
Radość piłkarzy Holandii | Fot. Annegret Hilse / Reuters

Holandia w meczu 1/8 mierzyła się z reprezentacją USA. Europejczycy byli faworytami tego spotkania, lecz nikt nie skreślał drużyny Stanów Zjednoczonych. Po bardzo dobrym meczu lepsi okazali się Holendrzy, którzy wygrali 3:1.

Mecz rozpoczął się od świetnej okazji dla USA, lecz Chrisitan Pulisic nie pokonał bramkarza Holendrów. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź z drugiej strony. Po podaniu Dumfriesa piłkę do bramki w 10 minucie wpakował Memphis Depay wyprowadząjąc swoją drużynę na prowadzenie. W doliczonym czasie wynik na 2:0 podwyższył Daley Blind.

W drugiej połowie USA największe zagrożenie zaczęli stwarzać po wprowadzeniu na boisko Haji Wrighta. To właśnie on w 76 minucie zdobył bramkę kontaktową. Holandia jednak 5 minut po jego trafieniu strzeliła kolejną bramkę. Do dwóch asyst Dumfries dołożył gola i ustalił wynik na 3:1.

Holandia następny mecz rozegra 9 grudnia o 20:00 ze zwycięzcą dzisiejszego meczu Argentyna – Australia.