Anglia wygrywa z Senegalem

Declan Rice
4. grudnia, 2022, 22:37
Declan Rice | Fot. JACK GUEZ / AFP

Anglia w drugim dzisiejszym meczu podejmowała zespół Senegalu. Synowie Albionu łatwo wygrali ten mecz 3:0 i przeszli do kolejnej fazy Mistrzostw Świata w Katarze.

Senegal w pierwszej połowie miał dwie dobre sytuacje pod bramką rywala, w 23 minucie Sarr przeniósł piłkę nad poprzeczkę rywala, a 9 minut później po strzale Boulaye Dia świetną interwencją popisał się Jordan Pickford. Anglia odpowiedziała w 38 minucie kiedy piłkę do siatki wpakował Jordan Henderson. W doliczonym czasie gry wynik na 2:0 podwyższył Harry Kane.

W drugiej połowie Senegalczycy nie oddali celnego strzału na bramkę rywala. Anglicy natomiast chcieli podwyższyć wynik, świetne podanie Fodena wykorzystał Bukayo Saka i w 57 minucie ustalił wynik spotkania na 3:0. Do końca meczu nie padła już żadna bramka. Anglia bez problemów wygrywa ten mecz i przechodzi do ćwierćfinału, w którym zagra z reprezentacją Francji.