Francja wygrywa z Polską

Radość Giroud i Mbappe
4. grudnia, 2022, 17:14
Radość Giroud i Mbappe | Fot. Newspix/Łukasz Skwiot

Reprezentacja Polski kończy swój udział na Mistrzostwach Świata w Katarze. Zespół prowadzony przez Czesława Michniewicz zagrał dobre spotkanie, lecz przegrał z Francją 3:1.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana oba zespoły miały bardzo dobre sytuację, lecz to Francuzi umieli je wykorzystać i w 44 minucie wyszli na prowadzenie po golu Giroud. W drugiej  połowie w 74 minucie podwyższyli za sprawą pięknej bramki Mbappe. Polacy próbowali strzelić bramkę kontaktową, lecz w 91 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się gwiazdor PSG.

Po zagraniu Kamila Grosickiego piłka trafiła w rękę jednego z piłkarzy Francji w polu karnym i po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny. Pierwszy strzał Roberta Lewandowskiego został obroniony przez Llorisa, lecz bramkarz nie miał ani jednej stopy na linii podczas obrony i sędzia powtórzył „jedenastkę”. Tym razem nasz kapitan się nie pomylił i ustalił wynik meczu na 3:1.

Pomimo porażki był to bardzo dobry mecz w wykonaniu Polaków. Daje nam duże nadzieje na przyszłość bo graliśmy momentami na równi z aktualnymi Mistrzami Świata. Francuzi w ćwierćfinale zagrają na zwycięzcę meczu Anglia –  Senegal.