Brazylia łatwo pokonuje Koreę Południową

Radość reprezentacji Brazylii po strzelonej bramce
5. grudnia, 2022, 21:02
Radość reprezentacji Brazylii po strzelonej bramce | Fot. Pablo PORCIUNCULA / AFP

Podstawowy skład po odpoczynku w meczu z Kamerunem wyszedł dzisiaj głodny gry i był bezlitosny dla reprezentacji Korei. Od początku kontrolowali ten mecz i szybko ustawili sobie grę strzelając 3 bramki w pierwsze pół godziny spotkania.

Pierwsza bramka w meczu wpadła już w 7 minucie po trafieniu Viniciusa. Neymar 5 minut później podwyższył prowadzenie wykorzystując rzut karny wywalczony przez Richarlisona. Ten natomiast strzelił trzecią bramkę w 29 minucie po pięknej klepce z Thiago Silvą. Ostatnią bramkę w tej połowie strzelił Lucas Paqueta w 36 minucie ustalając wynik do przerwy na 4:0.

W drugiej połowie Brazylia nie starała się za wszelką cenę podwyższyć rezultat spotkania. Oddali oni piłkę Koreańczykom, którzy przez cały mecz walczyli i nie poddali się nawet przy bardzo niekorzystnym wyniku. Dzięki temu zdobyli w 76 minucie honorową bramkę. Po strzale Paika Seung-Ho piłka odbiła się od jednego z Brazylijczyków zmieniając tor lotu i wpadając do bramki Alissona.

Ostatecznie Brazylia wygrała to spotkanie 4:1. Dzięki tej wygranej przechodzą do ćwierćfinału, w którym zagrają 9 grudnia o 16:00 z reprezentacją Chorwacji.