BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Konflikt Czesława Michniewicza z Robertem Lewandowskim

Czesław Michniewicz i Robert Lewandowski
5. grudnia, 2022, 15:09
Czesław Michniewicz i Robert Lewandowski | Fot. Tomasz Jędrzejowski / Gazeta Polska

Reprezentacja Polski w piłce nożnej udział na Mistrzostwach Świata w Katarze zakończyła na 1/8. Wczoraj po porażce z Francją 3:1 kadra Czesława Michniewicza odpadła z turnieju. W drużynie miało dojść do sporu o podział premii za awans z grupy.

Jak informuje Przegląd Sportowy Onet za awans do fazy pucharowej MŚ w Katarze zespół miał dostać do podziału 30mln złotych od polskiego rządu. Warunki podziału tych pieniędzy miał ustalić Czesław Michniewicz z Robertem Lewandowskim. Na jednej z przedmeczowych odpraw selekcjoner miał poinformować całą grupę o podjętej decyzji.

Michniewicz przekazał, że 10mln trafi do sztabu reprezentacji, Robert Lewandowski miał wtedy zanegować słowa selekcjonera i stwierdzić, że według ustaleń do sztabu trafi połowa tej kwoty czyli 5mln. Nie wiadomo jednak jak ta sprawa się zakończyła.

Konflikt selekcjonera z kapitanem naszej reprezentacji może mieć wpływ na przyszłość Michniewicza. Informowaliśmy wcześniej, że dzięki awansowi do fazy pucharowej jego kontrakt miał zostać automatycznie przedłużony. Media informują jednak, że nie było takiego zapisku i przyszłość selekcjonera nie jest jasna. Na pewno spór z Lewandowskim nie wpłynie na korzyść Michniewicza.

Sprawdź najnowsze wiadomości ze świata piłki nożnej na naszej stronie

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów