Otrzymać

Portugalia rozbija Szwajcarię

Goncalo Ramos strzelający drugiego gola w meczu
6. grudnia, 2022, 21:04
Goncalo Ramos strzelający drugiego gola w meczu | Fot. Abedin Taherkenareh /PAP/EPA

Fernando Santos zaskoczył wszystkich nie wystawiając Cristiano Ronaldo w wyjściowym składzie. Jak się okazało była to świetna decyzja bo jego zmiennik, Goncalo Ramos strzelił hattricka, a Portugalia wygrała to spotkanie 6:1.

Pierwszy gol padł już w 17 minucie po świetnym trafieniu Ramosa z lewej nogi. W 33 minucie podanie z rzutu rożnego  wykorzystał Pepe podwyższając wynik na 2:0. Na początku drugiej połowy ponownie na listę strzelców wpisał się 21-letni napastnik trafiając do siatki rywala w 51 minucie.

Raphael Guerreiro podwyższył na 4:0 4 minuty później. Szwajcarzy po 3 minutach odpowiedzieli trafieniem Akanjiego, które było honorowym golem w tym spotkaniu. W 67 minucie po raz 3 dzisiejszego wieczora do siatki trafił Ramos zostając czwartym Portugalczykiem zdobywającym hattricka na mundialu. Wynik na 6:1 świetnym strzałem ustalił Rafael Leao.

Fernando Santos podjął bardzo odważną decyzję nie wystawiając Cristiano Ronaldo od pierwszej minuty. Opłaciła mu się ona i możemy się spodziewać, że w kolejnym meczu również kapitan reprezentacji Portugalii zacznie mecz na ławce. Dzięki tej wygranej Portugalczycy przechodzą do ćwierćfinału, w którym zagrają z Marokiem 10 grudnia o 16:00.