Chorwacja przechodzi do półfinału

Luka Modrić
9. grudnia, 2022, 17:57
Luka Modrić | Fot. GABRIEL BOUYS / AFP

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Brazylia mierzyła się z Chorwacją. Po bezbramkowych 90 minutach oglądaliśmy dogrywkę, a następnie rzuty karne, w których Chorwaci okazali się lepsi zostali pierwszym półfinalistom MŚ w Katarze.

W pierwszej połowie spotkania Chorwaci bardzo dobrze ustawiali się w obronie nie dając Brazylijczykom dojść do stworzenia dogodnych sytuacji bramkowych. Nie było to widowiskowe 45 minut przez co w drugiej części spotkania oczekiwaliśmy więcej sytuacji bramkowych.

W drugiej połowie mogliśmy zobaczyć kilka groźnych strzałów Brazylijczyków. Szczególnie dobre sytuacje do zdobycia gola mieli Paqueta i Neymar ale w świetnej dyspozycji był chorwacki bramkarz, Dominik Livakovic, który obronił ich strzały. Po 90 regulaminowych minutach spotkania był bezbramkowy remis i mieliśmy dogrywkę.

W dogrywce w końcu oglądaliśmy bramki. Brazylia wyszła na prowadzenie dzięki pięknej akcji Neymara, który z Paquetą rozklepał chorwackich obrońców w doliczonym czasie pierwszej połowy dogrywki. Wicemistrzowie Świata musieli zaatakować i w 117 minucie wyrównali dzięki trafieniu Petkovicia. Był to pierwszy celny strzał Chorwacji w tym meczu.

Dogrywka zakończyła się wynikiem 1:1. Oznaczało to, że przeszliśmy do serii rzutów karnych, w których Chorwaci są specjalistami. Podobnie było tym razem, okazali się lepsi po dwóch pudłach Rodrygo i Marquinhosa. Chorwacja wygrała karne 4:2 i zagra w półfinale ze zwycięzcą spotkania Holandia – Argentyna.