Argentyna wygrywa z Holandią i przechodzi do półfinału

Lionel Messi
10. grudnia, 2022, 0:36
Lionel Messi | Fot. Francois Nel / Getty Images

W drugim dzisiejszym meczu Argentyna mierzyła się z Holandią. Albicelestes wygrali po serii rzutów karnych i przeszli  do półfinału, w którym zmierzą się z reprezentacją Chorwacji.

W pierwszej połowie pomimo przewagi posiadania piłki po stronie Holandii to Argentyńczycy zdobyli bramkę. W 35 minucie po świetnej akcji i asyście Messiego piłkę do bramki skierował Nahuel Molina. Był to jedyny gol w pierwszej połowie.W drugiej połowie Luis van Gaal wprowadził zmiany, żeby odmienić losy spotkania.

Natomiast to Argentyńczycy zdobyli kolejnego gola w 73 minucie za sprawą Leo Messiego, który wykorzystał rzut karny. W 83 minucie gola kontaktowego zdobył Weghorst wykorzystując wrzutkę Berghuisa. W 11 minucie doliczonego czasu Holendrzy wykonywali rzut wolny, Koopmeiners po ziemii podał do Weghorsta, a ten wyrównał zapewniając dogrywkę w tym meczu.

W dogrywce Argentyna ponownie zaczęła grać dobrze w piłkę. Holendrzy nie stworzyli żadnej sytuacji pod bramką Martineza. Albicelestes oddali 2 celne strzały na bramkę, lecz żaden nie zakończył się golem i przeszliśmy do serii rzutów karnych, w której Argentyńczycy wygrali i przeszli do półfinału, w którym zagrają z Chorwacją 13 grudnia o 20:00.

3-3 Luuk de Jong pakuje piłkę do bramki
3-4 Lautaro Martinez perfekcyjnie wykonuje rzut karny i daje zwycięstwo Argentynie