Francja ostatnim półfinalistom mundialu w Katarze

Tchouameni strzela pięknego gola z dystansu
10. grudnia, 2022, 21:17
Tchouameni strzela pięknego gola z dystansu | Fot. Adrian Dennis / AFP

Za nami ostatni mecz 1/4 Mistrzostw Świata w Katarze. Reprezentacja Francji po bardzo dobrym meczu wygrywa 2:1 z Anglikami i przechodzi do półfinału, w którym zmierzy się z Marokiem.

Francuzi już w 17 minucie objęli prowadzenie po pięknym strzale z dystansu Tchouameniego. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie spotkania. Po przerwie w 54 minucie wyrównał Harry Kane wykorzystująć pewnie rzut karny.

W 78 minucie Olivier Giroud wykorzystał podanie Griezmanna i uderzeniem z główki ponownie wyprowadził Mistrzów Świata na prowadzenie. Szansę na wyrównanie miał w 84 minucie Harry Kane, lecz nie wykorzystał druiego rzutu karnego. Mocnym strzałem przeniósł piłkę nad poprzeczkę bramki bronionej przez Llorisa.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:1 dla Francuzów, którzy przechodzą do półfinału, w którym zagrają z Marokiem 14 grudnia o 20:00.