BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Didier Deschamps na dłużej w reprezentacji Francji

Selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps
11. grudnia, 2022, 14:44
Selekcjoner reprezentacji Francji Didier Deschamps | Fot. AFP

Selekcjoner reprezentacji Francji, Didier Deschamps pomimo wielu kontuzji w składzie odnosi bardzo dobre rezultaty na MŚ w Katarze kwalifikując się do półfinału. Według leparisien ma on przedłużyć kontrakt i zostać na kolejne lata jako szkoleniowiec pierwszej drużyny.

Przyszłość Deschampsa miała zależeć od tego, czy zakwalifikuje się do półfinału mundialu z reprezentacją Francji. Gdyby mu się to nie udało wtedy prezes francuskiej federacji decydowałby o jego przyszłości. Udało mu się jednak i to szkoleniowiec ma zadecydować o swojej przyszłości.

Wszyscy chcą, żeby 54-latek pozostał na stanowisku selekcjonera reprezentacji Francji. Dlatego najbardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie przedłużenie umowy do 2024 roku, w którym będzie organizowane EURO 2024 w Niemczech.

Przedłużenie umowy oznacza, że w najbliższym czasie nie zobaczymy Zinedine Zidane’a w roli selekcjonera reprezentacji Francji. Był to główny kandydat do przejęcia posady po Deschampsie, lecz dobre wyniki w Katarze sprawiają, że będzie on musiał na to jeszcze trochę poczekać.

Kurs na zwycięstwo Francji z Maroko wynosi 1.56.

Najnowsze wiadomości ze świata piłki nożnej znajdziesz na naszej stronie

 

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów