Znamy wszystkich półfinalistów mundialu

Reprezentacja Argentyny
11. grudnia, 2022, 14:13
Reprezentacja Argentyny | Fot. Getty Images / NurPhoto

Za nami wszystkie mecze ćwierćfinałowe Mistrzostw Świata w Katarze. Znamy wszystkie 4 drużyny, które powalczą o medale na mundialu. Istnieje możliwość, że będziemy świadkami tego samego finału co 4 lata temu.

Pierwszy półfinał będzie rozgrywany 13 grudnia o 20:00. Chorwacja zmierzy się z reprezentacją Argentyny. Chorwaci po bardzo dobrej grze obronnej doprowadzili do rzutów karnych z Brazylią, w których wygrali 4:2. Był to drugi mecz z rzędu, w którym Europejczycy grali 120 minut, może mieć to przełożenie na ich dyspozycję w półfinale.

Argentyna natomiast przez większą część spotkania prowadziła z Holandią. W końcówce dzięki dwóm trafieniom Weghorsta, Orancje doprowadzili do dogrywki, a następnie do serii rzutów karnych. Dobrze dysponowany Emiliano Martineza zapewnił wygraną Alibeclestes 4:3.

Drugi półfinał to spotkanie Maroko z Francją 14 grudnia o 20:00. Marokańczycy sprawili kolejną sensację pokonując meczu ćwierćfinałowym Portugalię 1:0. Pokazali oni bardzo dobrze funkcjonujący środek pola, który nie pozwolił na swobodne kreowanie akcji portugalskim pomocnikom.

Francuzi po ciężkim meczu z Anglią ostatecznie wygrali 2:1. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu Francuzów, lecz bramki Tchouameniego i Giroud dały im zwycięstwo. Mogliśmy być w tym meczu świadkami dogrywki, lecz Harry Kane nie wykorzystał drugiego karnego w 84 minucie i Mistrzowie Świata utrzymali korzystny rezultat do końca.