Argentyna pewnie wygrywa z Chorwacją i awansuje do finału mundialu

Leo Messi i Julian Alvarez
13. grudnia, 2022, 20:57
Leo Messi i Julian Alvarez | Fot. JACK GUEZ / AFP

Za nami pierwszy półfinał Mistrzostw Świata w Katarze. Argentyna wykorzystała swoje szansę i pewnie wygrała z Chorwacją 3:0. Dzięki temu Leo Messi i spółka zostali pierwszym finalistom tegorocznego mundialu.

Na początku meczu Chorwaci starali się utrzymywać przy piłce i zdominować Argentyńczyków. Nic im to jednak nie dało, a pierwszą bramkę w spotkaniu strzelił Messi w 34 minucie. Wykorzystał on rzut karny wywalczony przez Alvareza, który został sfaulowany przez bramkarza Chorwacji, Livakovicia.

Po 5 minutach Albicelestes prowadzili już 2:0 dzięki trafieniu Alvareza, który popisał się fantastyczną indywidualną akcją przedzierając się przez Chorwatów i umieszczając piłkę w bramce. Po przerwie na boisku pojawili się Orsic i Vlasic, a chwilę później Petković. Mieli oni za zadanie zdobyć bramkę kontaktową, a następnie doprowadzić do remisu.

Zmiany nie przyniosły jednak oczekiwanego skutku. Kolejna bramka to znowu trafienie Alvareza, który ustalił wynik tego meczu na 3:0 w 69 minucie po świetnej akcji Messiego. Wynik do końca spotkania się nie zmienił. Argentyna melduje się jako pierwszy zespół w finale MŚ w Katarze gdzie czekać będzie na zwycięzcę drugiego półfinału Maroko – Francja.