Francja przechodzi do finału mundialu w Katarze

Theo Hernandez strzelający gola
14. grudnia, 2022, 21:07
Theo Hernandez strzelający gola | Fot. Adrian Dennis / AFP

Francja po trudnym meczu wygrywa 2:0 z Marokiem i melduje się w finale, w którym zagra z Argentyną. Maroko po bardzo dobrej grze nie potrafiło znaleźć sposobu na pokonanie aktualnych Mistrzów Świata.

Francja świetnie weszła w to spotkanie strzelając już w 5 minucie spotkania. Odbita piłka w polu karnym trafiła do Theo Hernandeza, który pokonał świetnie dysponowanego na tym turnieju Bono. Maroko częściej było przy piłce, lecz nie mogli stworzyć dogodnej sytuacji pod bramką Llorisa.

Obraz meczu nie zmienił się w drugiej części spotkania. Marokańczycy posiadali piłkę i dobrze radzili sobie w środku pola. Nie udało im się zdobyć gola, a Francuzi w 79 minucie podwyższyli na 2:0. Randal Kolo Muani, który pojawił się minutę wcześniej wbił piłkę do pustej bramki i ustanowił wynik spotkania.

Maroko pomimo porażki zaprezentowało się bardzo dobrze. Mieli większe posiadanie piłki niż obrońcy tytułu, doszli kilka razy do sytuacji bramkowych, lecz nie zdołali pokonać Llorisa. Francuzi awansują do finału, w którym zmierzą się z reprezentacją Argentyny już 18 grudnia o 16:00.