BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Szymon Marciniak sędzią finału Mistrzostw Świata

Szymon Marciniak
15. grudnia, 2022, 17:09
Szymon Marciniak | Fot. PressFocus

W ostatnich dniach dużo się spekulowało nad tym, kto wystąpi jako główny sędzia w finale mundialu w Katarze. Jednym z faworytów był Szymon Marciniak i to właśnie jego FIFA wyznaczyła do najważniejszego meczu podczas całego turnieju.

Polak był wśród jednych z kandydatów na sędziowanie finału, Pierluigi Collina był pod wrażeniem umiejętności naszego arbitra podczas mundialu w Katarze. Finał pomiędzy Francją a Argentyną będzie trzecim spotkaniem, które posędziuje polski sędzia.

Wcześniejsze spotkania to starcia drużyn, które dotarły do finału. Najpierw w fazie grupowej był sędzią spotkania Francja – Dania, a w 1/8 jako główny arbiter wystąpił w spotkaniu Argentyna – Australia. Piłkarze będą zatem wiedzieć jaki styl sędziowania ma Marciniak.

Jako sędziowie liniowi w tym meczu wystąpią Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Początek spotkania już 18 grudnia o 16:00.

Więcej informacji ze świata piłki nożnej znajdziesz tutaj

 

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów