Chorwacja zdobywa brązowy medal na mundialu w Katarze

Radość reprezentacji Chorwacji
17. grudnia, 2022, 17:13
Radość reprezentacji Chorwacji | Fot. Jewel Samad / AFP

Za nami mecz o 3 miejsce na Mistrzostwach Świata w Katarze. Chorwacja wygrała z reprezentacją Maroka 2:1 i zdobyła brązowy medal na mundialu.

Pierwszy gol padł już w 7 minucie spotkania. Gvardiol po świetnie rozegranym rzucie wolnym wpakował piłkę do bramki po uderzeniu głową nie dając szans bramkarzowi przeciwników. Marokańczycy odpowiedzieli 2 minuty później trafieniem Dariego. W 42 minucie na ponowne prowadzenie Chorwatów wyprowadził świetnym uderzeniem Orsić.

Jak się okazało był to ostatni gol w tym spotkaniu, który ustalił wynik meczu na 2:1. W drugiej połowie Maroko starało się grać ofensywnie, lecz nie przyniosło to korzystnego skutku. Niestety sędziowanie tego meczu przez katarskiego arbitra, Al Jassima pozostawiało wiele do życzenia.

Chorwaci dzięki zdobyciu brązowego medalu powtórzyli świetny wynik z turnieju rozgrywanego 4 lata temu kiedy zostali wicemistrzami świata.