Argentyna zostaje Mistrzem Świata

Radość reprezentacji Argentyny
18. grudnia, 2022, 18:07
Radość reprezentacji Argentyny | Fot. Dylan Martinez / Reuters

Za nami najważniejszy mecz MŚ w Katarze. Reprezentacja Argentyny po świetnym spotkaniu wygrywa po rzutach karnych z reprezentacją Francji.

Argentyna od początku spotkania nie dała Francuzom grać piłkę jaką by chcieli Trójkolorowi. Albicelestes doskakiwali od razu do przeciwników uniemożliwiając im swobodne rozgrywane piłki. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Leo Messi wykorzystując rzut karny w 23 minucie. Argentyna świetnie rozgrywała ten mecz, a w 36 minucie na 2:0 podwyższył Di Maria.

Słaba gra reprezentacji Francji skutkowała tym, że w 41 minucie Didier Deschamps zdecydował się na podwójną zmianę co jest bardzo rzadko spotykane. Druga część spotkania przez większy czas wyglądała podobnie, lecz z czasem Argentyńczycy zaczęli słabnąć, tego efektem był rzut karny w 80 minucie dla Argentyny po błędzie Otamendiego. Mbappe wykorzystał „jedenastkę”, a po minucie zdobył bramkę wyrównującą.

Dzięki temu mieliśmy dogrywkę. W 108 minucie ponownie na prowadzenie Argentynę wyprowadził Leo Messi. Francuzi nie odpuścili i ponownie Kylian Mbappe wykorzystał rzut karny. W 118 minucie wyrównał i dzięki temu trafieniu byliśmy świadkami rzutów karnych, w których lepsi okazali się Argentyńczycy i tym samym po 36 latach ponownie zdobyli złoty medal na mundialu.