BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Znamy przyszłość selekcjonera reprezentacji Anglii

Gareth Southgate
18. grudnia, 2022, 12:49
Gareth Southgate | Fot. Getty Images

Reprezentacja Anglii udział w Mistrzostwach Świata w Katarze zakończyła na ćwierćfinale, w którym przegrała 2:1 z finalistom mundialu, reprezentacją Francji. Losy selekcjonera Anglików były niepewne w ostatnich dniach, lecz zapadła już oficjalna decyzja w sprawie jego przyszłości.

W oficjalnym komunikacie napisanym przez Marka Bullinghama, który jest dyrektorem generalnym angielskiego związku piłki nożnej czytamy, że Gareth Southgate poprowadzi reprezentację Anglii w kwalifikacjach do EURO 2024. Federacja wspiera i wierzy w szkoleniowca oraz jego asystentów.

Gareth Southgate prowadzi drużynę narodową od 2016. W roli szkoleniowca rozegrał do tej pory 81 meczów z czego 51 wygrał ,a po 15 razy remisował i przegrywał. Jego największe sukcesy to 4 miejsce na MŚ w 2018, a także srebro EURO 2020.

Sprawdź inne wiadomości ze świata piłki nożnej tutaj

 

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów