BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Wiemy czego PZPN oczekuje od nowego selekcjonera

Cezary Kulesza
22. grudnia, 2022, 11:06
Cezary Kulesza | Fot. PAP

Dzisiaj PZPN poinformował o zwolnieniu Czesława Michniewicza. W oficjalnym komunikacie PZPN dziękuje za pracę polskiemu trenerowi i informuje czego się spodziewa od następnego selekcjonera.

Cezary Kulesza w oświadczeniu opublikowanym przez PZPN podziękował Czesławowi Michniewiczowi za pracę wykonaną z kadrą narodową.

–  W imieniu zarządu PZPN chcieliśmy serdecznie podziękować Czesławowi Michniewiczowi za 11 miesięcy pracy na stanowisku selekcjonera. Jak wiemy, trener przejął kadrę w bardzo trudnym momencie. Mimo tych okoliczności, zdołał wywalczyć awans na mundial, utrzymał także miejsce w elicie Ligi Narodów. Poprowadził również reprezentację do pierwszego od 36 lat awansu do fazy pucharowej mistrzostw świata. Za to Czesławowi Michniewiczowi należą się podziękowania. – Powiedział Kulesza.

–  Jednak, aby właściwie ocenić pracę selekcjonera, musieliśmy wziąć pod uwagę również inne kluczowe kwestie, takie jak długofalowy pomysł na dalsze funkcjonowanie reprezentacji oraz kierunek jej rozwoju. Dlatego, po wielu spotkaniach i analizach, podjęliśmy niełatwą decyzję o zakończeniu współpracy. Czesław Michniewicz jest doświadczonym szkoleniowcem i jestem przekonany, że nie będzie długo czekał na propozycje nowej pracy. Życzymy mu powodzenia i dalszych sukcesów w karierze – Stwierdził.

– Chcemy, aby w eliminacjach Euro reprezentację poprowadził trener gwarantujący jej rozwój i realizację zakładanych celów. Nowy selekcjoner musi również poprawić wizerunek drużyny narodowej i odbudować zaufanie kibiców. Nasz wybór musi być przemyślany, dlatego nie będziemy deklarować konkretnych dat prezentacji selekcjonera. Jednocześnie zapewniamy, że wybór nowego szkoleniowca jest dla zarządu PZPN kwestią priorytetową – Oznajmił.

Według mediów nowym selekcjonerem reprezentacji Polski zostanie zagraniczny trener. Szanse, że następcą Michniewicza zostanie Polak są bardzo małe.

Więcej informacji z reprezentacji Polski znajdziesz tutaj

 

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów