BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Dwóch zawodników Barcelony może odejść

Piłkarze Barcelony
30. lipca, 2023, 10:06
Piłkarze Barcelony | Fot. Fabio Sasso/SIPA/Pressfocus

FC Barcelona potrzebuje, żeby kilku zawodników odeszło. Kadra Xaviego ma mieć około 22 zawodników, a teraz jest ich zdecydowanie za dużo. Dwóch ofensywnych piłkarzy może jednak opuścić szeregi Blaugrany w następnych dniach.

Jednym z nich jest Ousmane Dembele, który według ESPN może przejść w najbliższych dniach do PSG. Francuski klub interesował się nim już od dłuższego czasu, a różne źródła podają, że zawodnika ma już dogadany 5-letni kontrakt. Zawodnik ma klauzulę odejścia wynoszącą 50 mln €, którą Katarczycy będą chcieli aktywować.

Xavi bardzo chciałby, żeby Francuz został w klubie i widzi go jako kluczowego zawodnika swojej drużyny. Wie jednak, że zastrzyk gotówki może pomóc Barcelonie w jej problemach finansowych i nie wszystko w tej chwili jest zależne od niego.

Szczegóły transferu są jeszcze do dogadania, lecz agent zawodnika ma mieć dobre stosunki z dyrektorem sportowym PSG i nie powinno być w związku z tym żadnych problemów. PSG czeka na zakończenie sagi z Kylianem Mbappe i wtedy prawdopodobnie ruszy po Ousmane’a Dembele.

Kolejnym z zawodników, którzy są blisko odejścia z Barcelony jest Ferran Torres, który według Sportu może trafić do Aston Villi. Angielski klub bardzo chciałby mieć w swoich szeregach hiszpańskiego gracza i już na początku okienka transferowego się nim interesowali, lecz nie doszło jeszcze do żadnych konkretów.

Sam zawodnik nie chce opuszczać Barcelony, a jego pensja jest bardzo wysoka na możliwości finansowe angielskiego klubu. Unai Emery ma być dużym fanem talentu Hiszpana dlatego nalega na jego transfer. Żeby jednak on mógł dojść do skutku, Aston Villa musiałaby w jakiś sposób przekonać piłkarza do zasilenia ich drużyny.

Jak widać zawodnicy Barcelony są rozchwytywani na rynku transferowym. Kwestią dni powinny być oficjalne komunikaty w sprawie transferów wychodzących z klubu, żeby poprawić sytuację finansową. Do końca okienka transferowego jeszcze kilku innych oprócz wcześniejszej dwójki powinno opuścić szeregi Blaugrany.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów