BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Joao Cancelo na celowniku Barcelony

Joao Cancelo
13. sierpnia, 2023, 21:00
Joao Cancelo | Fot. UK Sports Pics / Sipa / PressFocus

Joao Cancelo jest jednym z najlepszych prawych obrońców na świecie. Jego przyszłość w Manchesterze City nie wydaje się być kolorowa. Zawodnik w najbliższych dniach może zmienić barwy i przenieść się do innego klubu.

Jak podaje hiszpański Sport, Joao Cancelo może trafić do Barcelony. Klub dzięki sprzedaniu kilku zawodników polepszył trochę swoją sytuację finansową i możliwe, że w następnym sezonie Portugalczyk będzie reprezentował barwy Blaugrany.

Jorge Mendes, który jest agentem piłkarza ma naciskać na przenosiny do hiszpańskiego giganta w formie wypożyczenia, na które byłoby stać Barcelonę. Xavi bardzo by chciał mieć w swojej drużynie zawodnika o takiej jakości piłkarskiej pomimo jego wybuchowego charakteru.

Do tej pory nie było na to możliwości, bowiem Manchester City chciał zapłaty za wypożyczenie zawodnika, na co nie było stać hiszpańskiego klubu. Wraz ze zbliżającym się końcem sierpnia, a co za tym idzie, końcem okna transferowego, Manchester City może obniżyć wymagania, żeby nie musieć płacić zawodnikowi, który raczej nie widniej w planach Pepa Guardioli.

Sam zawodnik jest skłonny do obniżenia pensji, która również może być problemem do pokrycia przez Barcelonę. Żeby przejście Portugalczyka stało się faktem musi dojść do współpracy z udziałem z każdej strony, żeby wypracować porozumienie satysfakcjonujące każdą ze stron.

Joao Cancelo w Manchesterze City jest od 2019, przybył on wtedy z Juventusu. Jego gra była niesamowita i wydawało się, że przez następne kilka lat będzie występował pod wodzą Pepa Guardioli. Charakter zawodnika jest spowodował, że w tym roku przeszedł do Bayernu Moanchium na wypożyczenie.

Bawarczycy nie zdecydowali się jednak na wykup piłkarza i dlatego szuka on nowego klubu. Barcelona wydaje się dobrym miejscem dla takiego zawodnika. Problemem jednak mogą być pieniądze, lecz wszystkie strony pracują nad tym, żeby sfinalizować transfer na warunkach korzystnych dla każdego.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów