BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Grupa A: Tabela, wyniki i terminarz Mistrzostw Europy

Grupa A Euro 2024 mecze i terminarz:

Standings provided by Sofascore

 

Grupa A terminarz:

14 czerwca 2024 roku, godzina 21:00; Niemcy - Szkocja

15 czerwca 2024 roku, godzina 15:00; Węgry - Szwajcaria

19 czerwca 2024 roku, godzina 18:00; Niemcy - Węgry

19 czerwca 2024 roku, godzina 21:00; Szkocja - Szwajcaria

23 czerwca 2024 roku, godzina 21:00; Szwajcaria - Niemcy

23 czerwca 2024 roku, godzina 21:00; Szkocja - Węgry

 

Grupa A: Fakty i przewidywania

Grupa A Euro 2024 rozpoczyna całe wydarzenie, a w meczu otwarcia odbędzie się starcie Szkocji oraz Niemiec, czyli gospodarzy turnieju. W historii drużyn obu krajów w turnieju Euro odbyły się 5 spotkań, podczas których 4 z nich zakończyły się wygraną Niemiec, a jeden z nich zakończył się remisem. Wszystkie mecze tej grupy rozgrywają się według czasu środkowoeuropejskiego letniego. Mecze odbędą się na stadionach Allianz Arena w Monachium, RheinEnergieStadion w Kolonii, MHPArena w Stuttgarcie oraz na stadionie Commerzbank-Arena we Frankfurcie nad Menem.

Drużyny powalczą o to, aby dostać się do 1/8 finału Mistrzostw Europy. Dwie drużyny z najmniejszą liczbą punktów pożegnają się z dalszym udziałem, z kolei dwie najlepsze drużyny przejdą dalej, aby zmierzyć się z najlepszymi przeciwnikami z innych grup. Liderem Grupy A są Niemcy, mimo że ostatnio grupa nie miała szczęścia ani w Mistrzostwach Świata, ani w ostatnich Mistrzostwach Europy.

Typerzy obstawiają, że drugim państwem, jakie wyjdzie z fazy grupowej, jest Szwajcaria. Ta niepozorna drużyna ma na swoim koncie całkiem sporo zwycięstw, jak wyeliminowanie Francji na Euro 2020, więc może i tym razem da swoim fanom powody do radości.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
4/5
1 głos