BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Grupa D Euro 2024: Tabela, wyniki i terminarz Mistrzostw Europy

Grupa D Euro 2024 mecze i terminarz:

Standings provided by Sofascore

 

16 czerwca 2024 roku, godzina 15:00; Zwycięzca baraży A - Holandia

17 czerwca 2024 roku, godzina 21:00; Austria - Francja

21 czerwca 2024 roku, godzina 18:00; Zwycięzca baraży A - Austria

21 czerwca 2024 roku, godzina 21:00; Holandia - Francja

25 czerwca 2024 roku, godzina 18:00; Holandia - Austria

25 czerwca 2024 roku, godzina 18:00; Francja - Zwycięzca baraży A

 

Grupa D: Fakty i przewidywania

Mecze odbędą się na największych stadionach w Niemczech, w tym na stadionie Volksparkstadion w Hamburgu, na Stadionie Olimpijskim w Berlinie, na Signal Iduna Park w Dortmundzie, na stadionie Red Bull Arena w Lipsku oraz na stadionie Merkur Spiel-Arena w Dusseldorfie. Godziny meczów zostały podane na podstawie czasu środkowoeuropejskiego letniego.

Grupa D, podobnie jak grupa B, jest uznawana za grupę śmierci. W jej skład wchodzi Francja, czyli aktualny wicemistrz świata oraz dwukrotny mistrz europy, po którym w tym euro można się wiele spodziewać. Co ciekawe, w przypadku tej grupy nie wszystkie drużyny są znane. Pierwszy mecz tej grupy odbędzie się pomiędzy Holandią oraz zwycięzcą ścieżki A, który zostanie wyłoniony w marcu 2024 roku. O ten tytuł będzie walczyć najpierw Polska z Estonią oraz Walia z Finlandią. Zwycięzcy obu tych spotkań następnie zagrają razem, a wygrany stanie w pierwszym meczu grupy D.

Najbardziej oczekiwanym meczem tej grupy jest Francja - Holandia. Obie drużyny spotkały się ze sobą na Mistrzostwach Europy już 6 razy. 1 raz spotkanie zakończyło się remisem, 2 spotkania zakończyły się wygraną Francji, a dwa pozostałe wygraną Holandii.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
4/5
1 głos