BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

RheinEnergieStadion

Zapraszamy do Kolonii, która również będzie miastem na mapie Mistrzostw Europy w 2024 roku! To właśnie tutaj znajduje się RheinEnergieStadion, czyli obiekt średniej wielkości należący na co dzień do drużyny 1. FC Koln. W roku 2023 roku stadion obchodził swoje stulecie, możemy więc przypuszczać, że ten jubileusz będzie hucznie świętowany. Pomimo swojego wieku, obiekt jest jednak dobrze przygotowany na przyjęcie tysięcy kibiców, ponieważ został wyremontowany przed Mistrzostwami Świata w 2006. Czy ta modernizacja sprawia jednak, że będzie on istotnym stadionem podczas Euro 2024? O tym zadecyduje nie tylko jego lokalizacja, ale także pojemność na trybunach. W tym tekście dowiecie się wszystkiego na temat rozmiaru i pojemności Rhein Energie Stadion w Kolonii.

RheinEnergieStadion

Jaka jest pojemność RheinEnergieStadion w Kolonii?

Wielkość stadionu piłkarskiego determinuje, jak ważny będzie on podczas wydarzeń światowej rangi. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że ma to znaczenie także w przypadku UEFA Euro 2024. Jeśli chodzi o suche fakty, to RheinEnergieStadion pojemność wynosi 50 324 miejsca dla rozgrywek klubowych i odpowiednio 47 000 dla rozgrywek turniejowych. Można przewidywać, że organizator będzie skłaniał się ku temu mniejszemu obciążeniu. Warto wspomnieć o tym, że największe obiekty sportowe w Niemczech mogą pomieścić ponad 60 000 kibiców, a więc różnica jest znacząca. Rhen Energie Stadion będzie użyty prawdopodobnie na wcześniejszych etapach turnieju, które są mniej oblegane przez kibiców.

Ciekawostki o stadionie Rhein Energie w Kolonii

Na stadionie miały miejsce aż dwie renowacje od otwarcia w 1923 roku. Pierwsza odbyła się w latach 1972-1975, a druga w okresie 2002-2004. Plan na MŚ w 1976 był taki, aby arena mogła pomieścić nawet 80 000 miejsc siedzących, jednak skończyło się tylko na planach. Miasto nie było w stanie uzbierać tak dużej kwoty i musiało zmniejszyć swoje ambicje. Podczas drugiej renowacji, usunięto ze stadionu wcześniej obecne bieżnie i tory lekkoatletyczne. Dzięki temu zabiegowi kibice futbolu mogą być o wiele bliżej murawy.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
4/5
1 głos