BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Merkur Spiel-Arena

Stadion w Dusseldorfie to kolejny z nowoczesnych obiektów, który stanie się domem futbolu podczas Euro 2024. Merkur Spiel arena charakteryzuje się niecodzienną, ostrą formą, co zdecydowanie odbiega od okrągłego wyglądu większości piłkarskich aren. Budowla została oficjalnie otwarta w 2004 roku, a jej budowa trwała blisko 2 lata. Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł ponad 240 milionów Euro, co stanowi rekordową sumę. Czas zajrzeć do środka i przekonać się, czy obiekt jest gotowy na godne przyjęcie kibiców z całego kontynentu. Oto szybki przegląd najważniejszych informacji i dodatkowych ciekawostek o arenie Merkur Spiel w Dusseldorfie.

Merkur Spiel-Arena

 

Ilu kibiców może pomieścić Arena Merkur Spiel Dusseldorf?

Podczas przygotowań do Euro 2024, nie da się uniknąć pytania o to, jaka jest pojemność Merkur Spiel. Jak podają oficjalne źródła, ten stadion ma dwa rodzaje pojemności. Dla meczów piłkarskich, pojemność wynosi 47 000 miejsc, a dla koncertów - 66 500. Na tle innych niemieckich obiektów ME jest to zatem stadion średniej wielkości, jednak na pewno będzie miał kluczową rolę. To ze względu na to, że znajduje się w jednym z centralnych miast Niemiec. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ostateczna pojemność miejsc dla kibiców może zostać pomniejszona o kilka tysięcy, aby zapewnić widzom bezpieczne i komfortowe warunki do oglądania spotkań.

 

Ciekawostki o stadionie w Dusseldorfie

Polscy komentatorzy z pewnością nie powstrzymają się od komentarzy na temat przeszłych imprez w tym miejscu. Jednym z najważniejszych wydarzeń ubiegłych lat, jakie miało tu miejsce, był Konkurs Piosenki Eurowizji. 56. edycja tej imprezy odbyła się tu w maju 2011 roku, gdy wystąpiły tu wschodzące gwiazdy z całej Europy. Kilka razy Merkur Spiel Arena Dusseldorf gościła też Madonnę i jej koncerty podczas tras w 2006 i 2008 roku. Na co dzień, obiekt jest domem drużyny Fortuna Dusseldorf, chociaż w przeszłości służył też innym klubom podczas rozbudowy ich stadionów. To między innymi dlatego drużyna Bayer 04 Leverkusen grała tu w sezonie 2008/09.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
4/5
1 głos