BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

MHPArena

Do niedawna kibice futbolu mogli kojarzyć piłkarski obiekt w Stuttgarcie pod nazwą Mercedes-Benz Arena. Od 2023 roku, ten stadion znany jest już jako MHPArena i będzie jednym z kluczowych punktów na mapie rozgrywek w UEFA Euro 2024. Jednak to miejsce jest nie tylko związane z futbolem, ale także z lekkoatletyką. W 1986 odbyły się tu pamiętne Mistrzostwa Europy. Tym razem czas przyszedł jednak na piłkarskie widowisko, które na tej arenie z pewnością będzie niezapomnianym wydarzeniem. W tym artykule dowiecie się, ile dokładnie miejsca ma MHP Arena oraz przeczytacie o niej kilka nieoczywistych ciekawostek, które poszerzą waszą wiedzę.

MHPArena

 

Ile miejsc dla kibiców ma MHP Arena?

Wystarczy obejrzeć zdjęcia panoramy tego stadionu, aby przekonać się, jak przestronny i pojemny jest obiekt. W obecnym stanie MHPArena pojemność wynosi ponad 60 tysięcy miejsc, a w turniejach 54 000. Nie jest to więc największy obiekt w Niemczech, ale z pewnością ma w sobie coś klimatycznego. Obiekt miał już okazję organizować Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w 2006 roku, kiedy odbyło się tu 6 różnych spotkań, w tym mecz o trzecie miejsce w mundialu. Jest to więc stadion dobrze sprawdzony przez fanów i powinien równie dobrze sprawdzić się podczas kolejnych faz w tegorocznych Euro.

 

Ciekawostki o MHP Arenie

Obiekt należy do drużyny VfB Stuttgart. Stadion MHPArena przeszedł gruntowną modernizację przed Mistrzostwami Świata w 2006 roku, aby móc w bezpieczny sposób przywitać rzesze kibiców. Jak możemy się dowiedzieć, dawna nazwa areny pochodziła od niemieckiego inżyniera i konstruktora, Gottlieba Daimlera. Później jego nazwa była związana już z motoryzacją - wcześniej z firmą Mercedes, a teraz koncernem odpowiadającym za produkcję Porsche. Wszystko wskazuje na to, że jeśli ten obiekt przyjmie kibiców, to murawa ożyje na nowo, a trybuny wypełnią się kibicowskim przyśpiewkami. Nie wiadomo jednak, czy na mecze zostanie zapełnione pełne obłożenie stadionu, ponieważ poprzednie rozgrywki gościły zaledwie 52 tysiące fanów piłki nożnej.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
4/5
1 głos