BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Stadion olimpijski Berlin

Ten stadion sportowy w Berlinie jest dobrze znany kibicom niemieckiej Bundesligi. Obiekt został wybudowany w 1936 roku na potrzebę letnich igrzysk i od tamtej pory jest jednym z symboli w stolicy Niemiec. Olympiastadion Berlin to jednak nie tylko stadion przeznaczony na rozgrywki piłkarskie, ponieważ służy też jak obiekt dla dyscyplin lekkiej atletyki. W przeszłości kibice mieli już okazję widzieć tutaj najlepsze drużyny podczas Mistrzostw Świata w 2006 roku. Dziś stadion powraca na pierwszy plan, wraz z perspektywą Euro 2024. Czy ponownie będzie miejscem piłkarskich emocji i niezapomnianych wydarzeń? Oto więcej informacji na temat tego wyjątkowego obiektu prezentującego niemiecką precyzję.

Olympiastadion Berlin

Jaka jest pojemność Stadionu Olimpijskiego w Berlinie?

Wiele osób zastanawia się, ilu łącznie kibiców może pomieścić ten piłkarsko-atletyczny obiekt. Jak podają oficjalne źródła, finalna liczba miejsca na stadionie wynosi aż 70 000. Warto przy okazji zaznaczyć, że ta suma nie była zawsze taka duża. Stadion olimpijski pojemność miał znacznie mniejszą, zanim został przebudowany i powiększony przy współpracy z firmą GMP z Hamburga. Jako ciekawostkę można też dodać, że ten obiekt nie jest największym w Niemczech - wyprzedzają go stadiony w Dortmundzie i w Monachium. Powinien jednak w zupełności sprostać potrzebom kibiców z całej Europy, którzy zjadą podziwiać to sportowe widowisko.

Ciekawostki o Niemieckim Stadionie Olimpijskim

Jednak ten obiekt to nie same suche dane i murawa. W przeszłości odbywało się tu wiele ważnych wydarzeń i to nie tylko sportowych. Na przykład, stadion olimpijski Berlin był miejscem odwiedzin papieża i to aż dwa razy. Za pierwszym razem był tu Jan Paweł II w 1996 roku, a w 2011 obiekt został odwiedzony przez Benedykta XVI. Pomiędzy tymi dwiema mszami, w 2008 roku, był tu też koncert znanej gwiazdy światowego formatu, Madonny. Swój koncert wyprzedało tutaj też Depeche Mode, które zgromadziło rzeszę niespełna 70 000 fanów. Można więc śmiało powiedzieć, że ten stadion sprostał już wymaganiom tłumów wielokrotnie.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
4/5
1 głos