BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Red Bull Arena Euro 2024

Czy nowoczesna konstrukcja i sponsor światowej klasy wystarczą, aby zachwycić kibiców tegorocznych Mistrzostw Europy w 2024? Z pewnością będą do tego jeszcze potrzebne niezapomniane emocje. Te właśnie będzie umożliwiać Red Bull Arena Leipzig, która będzie jednym z centralnych punktów w Euro. Stadion w Lipsku na co dzień jest domem dla klubu RB Leipzig, który gra w czołowych meczach Bundesligi. Na miejscu tego stadionu istniał kiedyś inny obiekt, zwany Zentralstadion - mógł on wtedy pomieścić nawet do 100 000 widzów. Został on jednak wyburzony, a na jego miejscu powstało to, co możemy podziwiać dzisiaj. Jakie warunki co do obłożenie oferuje dzisiejszy stadion na terenie Lipska? O tym przekonacie się poniżej!

Red Bull Arena

Ilu kibiców może pomieścić Red Bull Arena w Lipsku?

Oczekiwania fanów futbolu co do tegorocznego Euro są ogromne, Niemcy mają więc przed sobą nie lada wyzwanie. Muszą w jak najbezpieczniejszy sposób pomieścić kibiców z całej Europy. Red Bull Arena Euro 2024 posiada pojemność, która wynosi dokładnie 42 000 miejsc. Można jednak przewidywać, że ze względów bezpieczeństwa, obłożenie podczas rozgrywek UEFA Euro będzie nieco mniejsze. Na tle innych obiektów sportowych w Niemczech ta arena wypada przeciętnie, jest bowiem jednym z mniejszych stadionów. Nie oznacza to jednak, że mniejsze obiekty nie są potrzebne podczas turnieju - jest wręcz przeciwnie.

Ciekawostki o stadionie w Lipsku

Od roku 1956 w tym miejscu stał legendarny Zentralstadion, który został zrównany z ziemią przed Mistrzostwami Świata w piłce nożnej 2006. Nowy obiekt ukończono w pierwszym kwartale 2004 roku, pierwotnie pod tą samą nazwą. Wszystko zmieniło się w 2010 roku, kiedy prawa do obiektu zostały wykupione przez niemiecki człon firmy Red Bull. Mecz inauguracyjny rozegrały tutaj kluby FC Sachsen Leipzig konta Borussia Dortmund. Dach stadion posiada specjalne zintegrowane systemu, podnoszące jakość oświetlenia i akustyki. Budowla położona jest w zielonej okolicy tuż nad wodą, co stanowi malowniczy widok panoramy miasta.

 

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
4/5
1 głos