BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Signal Iduna Park

Piłkarze Borussii Dortmund mogą pochwalić się największym obiektem sportowym w Niemczech, którego historia rozpoczęła się w 1965 roku. Signal Iduna Park w Dortmundzie często nazywany jest “żółtą ścianą”, z uwagi na atmosferę i barwy tamtejszych kibiców. To jeden z kluczowych obiektów na mapie niemieckiego futbolu, którego koszt budowy przekroczył ponad 200 milionów Euro.

Signal Iduna Park

Co ciekawe, pojemność jego trybun była zwiększana wielokrotnie, przez co w 2024 roku będzie grał pierwsze skrzypce podczas każdego etapu rozgrywek. W dalszej części artykułu opiszemy jego dokładne parametry oraz wspomnimy kilka niezapomnianych momentów, które na zawsze zmieniły historię sportu.

 

Ilu kibiców może pomieścić Signal Iduna w Dortmundzie?

Początkowo, stadion mieścił zaledwie 53 tysiące oglądających. W latach 90. rozpoczęła się rozbudowa budowli, przez co dziś obiekt może pomieścić 66 000 widzów, co czyni go największym stadionem w Niemczech. Jednak to nie tylko Signal iduna Park pojemność robi wrażenie.

Charakterystyczna, potężna "Żółta Ściana" to sektor, gdzie kibice Borussii tworzą niesamowitą atmosferę, wspierając swoją drużynę w każdym meczu. Signal Iduna to coś więcej niż miejsce do rozgrywania meczów piłkarskich między klubami; to centrum, gdzie emocje sięgają zenitu, a kibice stają się integralną częścią każdego spotkania. W 2024 roku możemy być pewni, że adrenalina i napięcie będą tak duże, jak liczba odwiedzających.

 

Ciekawostki o Westfalenstadion w Dortmundzie

To tutaj Borussia Dortmund świętowała swoje największe sukcesy, w tym zwycięstwo w Lidze Mistrzów w 1997 roku. Stadion był także jednym z głównych punktów rozgrywek podczas MŚ w 2006 roku. W ciągu lat gościł liczne koncerty, imprezy i wydarzenia kulturalne, łącząc świat piłki nożnej z szerokim spektrum rozrywki.

Dawniej zwany był Westfalenstadion i przeszedł wiele renowacji, aby sprostać wymogom UEFA co do liczby miejsc siedzących. Co ciekawe, nazwa miejsca została zmieniona ze względu na słabą sytuację finansową klubu, po której organizacja zarobiła około 80 milionów Euro. Miejmy nadzieję, że w tym roku stadion będzie areną bezcennych akcji i zdrowej rywalizacji między liderami europejskiego futbolu.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
5/5
1 głos