BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Veltins-Arena

Gelsenkirchen to nieco mniej znana miejscowość w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Teraz jednak miasto ma okazję zabłysnąć podczas Mistrzostw Europy UEFA organizowanych w 2024 roku. Veltins Arena to tutejszy obiekt, który reprezentuje nową falę stadionów piłkarskich na terenie Niemiec. Od swojego otwarcia w 2001 roku, stadion ten stał się ikoną miasta i miejscem, gdzie łączą się pasja sportu oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne. Jednak budowla to nie tylko kolebka piłkarskiej drużyny FC Schalke 04. Miały tu też miejsce Grand Prix w żużlu oraz Mistrzostwa Świata w hokeju lodowym 2010. Czas sprawdzić, jakie warunki stadion oferuje kibicom najlepszych drużyn z całej Europy.

Veltins-Arena, mistrzostwaswiata.pl

 

Ilu kibiców może pomieścić Arena Veltins w Gelsenkirchen?

Stadion charakteryzuje się nie tylko wysuwaną murawą, szybko opuszczanym dachem i doskonałą infrastrukturą. Obiekt jest jednym z największych w Niemczech, może bowiem pomieścić na raz maksymalnie 50 000 osoby w meczach turniejowych. Może jednak okazać się, że podczas Euro 2024 liczba dostępnych miejsc będzie nieco niższa z uwagi na regulacje i przepisy bezpieczeństwa. Kibice, którzy pojawią się na miejscu, nie muszą obawiać się o czynniki atmosferyczne - dach opuszcza się w mniej niż 30 minut, przez co panują tu zawsze odpowiednie warunki do gry w piłkę. Wszyscy trzymamy jednak kciuki za to, aby pogoda i frekwencja na trybunach dopisały.

 

Ciekawostki o Veltins-Arena

W maju 2010 roku, Arena Veltins była gospodarzem meczu otwierającego Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie. Tamto spotkanie przyciągnęło ponad 77 000 kibiców, co ustanowiło nowy rekord. Z kolei kilka lat wcześniej, w 2007 roku, odbyła się tu setna edycja Grand Prix w żużlu. Rok później impreza miała odbyć się tu ponownie, jednak ostatecznie GP zostało przeniesione do Bydgoszczy przez wątpliwy stan nawierzchni. Odwiedzających zawsze zachwyca Veltins Arena wysuwana murawa, która stanowi efektowne widowisko. Także trybuna posiada ruchome elementy, co sprawia, że stadion pozostaje w czołówce technologicznych innowacji w sferze obiektów sportowych.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
4/5
1 głos