BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Volksparkstadion

Czas odwiedzić Hamburg i jego własny stadion piłkarski. Obiekt na co dzień służy drużynie Hamburger SV, chociaż już niebawem przywita najlepsze reprezentacja z całej Europy. Volksparkstadion został oddany do użytku w roku 1953, jednak został gruntownie przebudowany w roku 2000. Starsi kibice na pewno pamiętają to wyjątkowe miejsce, ponieważ reprezentacja Polski grała tu aż 3 razy.

volksparkstadion

Oczy całego piłkarskiego świata ponownie zwrócą się tutaj podczas Euro 2024 i mamy nadzieję, że zobaczymy tu czysty i profesjonalny futbol. Pora jednak dowiedzieć się więcej o cechach charakterystycznych tego obiektu i sprawdzić, jaka jest jego oficjalna pojemność. Te informacje oraz dodatkowe ciekawostki czekają na was poniżej.

 

Jaka jest pojemność stadionu w Hamburgu?

Stadion w niemieckim Hamburgu został odnowiony pod koniec lat 90. i z powrotem oddany do użytku w 2000 roku. Od tamtego momentu, oficjalna dane mówią o pojemności wynoszącej 50 000 w turniejach. Składają się na to miejsca siedzące oraz 50 loży dla specjalnych gości. Renowacja obiektu kosztowała prawie sto milionów Euro, jednak była konieczna z okazji nadchodzących Mistrzostw Świata w 2006 roku. To, że stadion zostanie wypełniony kibica, jest niemal gwarantowane. Jednak najprawdopodobniej ze względu na swój średnio rozmiar, obiekt nie będzie grał pierwszych skrzypiec podczas nadchodzącego Euro.

 

Ciekawostki o Volksparkstadion w Hamburgu

Co ciekawe, nasza reprezentacja występowała tutaj aż trzy razy, zawsze remisując z gospodarzami spotkań. Pierwszy raz miało to miejsce w 1959 roku, a ostatni zaledwie w 2014. Niektórzy kibice mogą więc wierzyć, że ten stadion posiada pewną specyficzną aurę dla Polaków. Dawniej Hamburg Volksparkstadion posiadał zegar, który pokazywał, jak długo drużyna Hamburger SV gra w Bundeslidze.

Niestety, gdy zespół wypadł z ligi po raz pierwszy, zegar został przerobiony i pokazuje teraz, ile czasu upłynęło od założenia HSV. Podczas ME w 1988, niemiecka reprezentacja przegrała tu mecz półfinałowy z Holandią wynikiem 1:2. Czy tym razem Niemcy będą mieli na nim więcej szczęścia?

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
5/5
1 głos