BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Waldstadion

Commerzbank-Arena, dawniej znana właśnie jako Waldstadion, to piłkarska duma we Frankfurcie nad Menem. Otwarty w 1925 roku, stadion ten przeszedł liczne metamorfozy, zanim stał się symbolem sportowej kultury miasta i ośrodkiem emocji związanym z piłką nożną. Jednak nie każdy wie, że na terenie tego obiektu od czasu do czasu są też rozgrywane mecze amerykańskiego futbolu. Niebawem ponownie zostanie odwiedzony przez dziesiątki tysięcy kibiców, którzy przyjadą do Niemiec na UEFA Euro 2024. W tym krótkim artykule przyjrzymy się bliżej temu obiektowi oraz odpowiemy na podstawowe pytanie - ile osób może on pomieścić? Zapraszamy do lektury przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy u naszych sąsiadów.

📅 Rok Budowy

1925 (przebudowa w 2002-2005)

👥 Pojemność Stadionu

58 000

🏟️ Charakterystyczne Elementy

Wysuwane zadaszenie

Waldstadion, mistrzostwaswiata.pl

 

Ile osób może pomieścić stadion piłkarski we Frankfurcie?

Pojemność obiektów sportowych to kwestia, która determinuje, jak ważny będzie dany stadion podczas rozgrywek. W przypadku stadionu we Frankfurcie, mowa o pojemności na 46 000 kibiców. Można więc powiedzieć, że jest to obiekt średnich rozmiarów, który prawdopodobnie będzie wykorzystywany we wcześniejszych etapach turnieju. Należy jednak przewidywać, że w trakcie Euro obłożenie na stadionie będzie nieco mniejsze, głównie ze względów bezpieczeństwa. Dodatkowo, finalna suma biletów na każdy mecz może ulegać zmianie, dlatego nie warto zwlekać z decyzją o oglądanie piłki na żywo. Jako ciekawostkę trzeba też dodać, że obiekt uległ rozbudowie na początku lat 2000., by sprostać nowym regulacjom.

 

Ciekawostki o Waldstadion we Frankfurcie

Tego typu obiekty piłkarskie często zostają wykorzystywane także w innych celach. Na przykład, podczas II Wojny Światowej, Waldstadion Frankfurt był wykorzystywany przez polityków w celu przemówień. Wracając jednak do sportu, w przeszłości organizowano tutaj MŚ w piłce nożnej w roku 1974, a także ME w roku 1988. Jednak stadion był też gospodarzem gier w dyscyplinie futbolu amerykańskiego - w 2010 rozegrano tutaj mecz otwierający oraz finałowy w Mistrzostwach Europy w futbolu Amerykańskim. Stadion na tle innych obiektów wyróżniają się rozsuwanym dachem, a koszt jego przebudowy wyniósł okrągłe 150 milionów Euro.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
4/5
1 głos