Argentyna upokorzona przez Chorwację!

22. czerwca, 2018, 4:27

Chorwaci zdemolowali Argentynę w czwartkowym starciu grupy D, po trafieniach Rebicia, Modricia i Rakiticia gromiąc wynikiem aż 3:0. Lionel Messi i spółka na wylocie z mundialu.

Zapowiadany jako hit 2. kolejki spotkań fazy grupowej mecz Argentyny z Chorwacją znów nie był udany dla drużyny Lionela Messiego.

Gwiazdor Barcelony przepadł na murawie, a wraz z nim wszyscy jego koledzy. Argentyńczycy razili bezradnością i nie mieli żadnych szans z grającym z rozmachem rywalem. Chorwaci górowali na murawie i ostatecznie upokorzyli wicemistrza świata, wygrywając aż 3:0!

Wynik spotkania otworzył w 53. minucie Ante Rebić, który wykorzystał karygodną pomyłkę Willy’ego Caballero.

Golkiper chciał 'podcinką’ odegrać piłkę do swojego kolegi z obrony, lecz uderzył ją za lekko. Stojący przed nim Chorwat przejął posiadanie i przepięknym strzałem z półobrotu umieścił futbolówkę pod poprzeczką.

Argentyna ruszyła po utracie kuriozalnego gola, lecz nie była w stanie zagrozić Chorwatom. Nie miała kim postraszyć. Messi był niewidoczny, a wprowadzeni z ławki Gonzalo Higuain i Paulo Dybala nie odmienili sytuacji na boisku.

Tymczasem chorwaccy piłkarze nie zamierzali poprzestać na jednej bramce. W 80. minucie kapitalne uderzenie sprzed pola karnego oddał Luka Modrić, podwyższając prowadzenie na 2:0.

Sfrustrowanym Argentyńczykom puszczały nerwy, a jedyne co potrafili zaprezentować to brutalna i niesportowa postawa.

W 86. minucie poniosło Nicolasa Otamendiego, który z ogromnym impetem kopnął piłką w głowę leżącego Ivana Rakiticia, za co powinien zostać wyrzucony z murawy.

Pomocnik nie zniżył się do poziomu rywala, zamiast tego rewanżując się mu w kapitalnym stylu, czyli zdobywając trzeciego gola i dopełniając upokorzenia.

Rakitić, który chwilę wcześniej przymierzył z wolnego w poprzeczkę, trafił do pustej siatki po zagraniu Mateo Kovacicia.

Chorwaci mają już awans w kieszeni, a w ostatnim meczu z Islandią powalczą o utrzymanie 1. miejsca w grupie D. Stawka na zdobycie tytułu mistrza świata przez Chorwację wynosi 15.00.

Argentyna z kolei wciąż może wejść do fazy pucharowej, ale będzie to karkołomne zadanie biorąc pod uwagę formę i sytuację w tabeli.

Podopieczni Jorge Sampaoliego muszą wygrać swój ostatni mecz z Nigerią i liczyć na stratę punktów Islandczyków.

Kurs na awans Argentyny do 1/8 finału MŚ 2018 wynosi 2.37, a zakończenie rywalizacji na fazie grupowej obstawiane jest po 1.53.

Tabela grupy D

Chcesz obstawić mecz Islandia – Chorwacja? Nic prostszego! Sprawdź ofertę firmy Betsson, kilkanaście lat na rynku, licencjonowana europejska firma, pamiętaj traktuj zakłady bukmacherskie jako zabawę. Betsson oferuje zakład bez ryzyka do 150 PLN.