Rumunia – Polska, dzisiaj o godzinie 20:45

0
1216

Selekcjoner Adama Nawałka nie ma wątpliwości co do przygotowania reprezentacji Polski na mecz z Rumunią, zapowiadając, że liczy się tylko walka o wygraną.

Polacy wyruszyli w czwartek w wyprawę do Bukaresztu, gdzie już dzisiaj o 20:45 rozegrają swoje czwarte spotkanie kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2018.

Stawka na wygranie spotkania przez reprezentację Polski wynosi 2.40, a przez reprezentację Rumunii 2.95.

W trakcie trzydniowego zgrupowania dwóch zawodników wypadło z kadry z powodu kontuzji (Maciej Rybus i Paweł Dawidowicz), ale mimo to Adam Nawałka jest zadowolony z przebiegu przygotowań.

Selekcjoner musiał ostatnio rozwiązać trudną sytuację związaną z zakrapianą alkoholem imprezą części kadrowiczów, ale zaznaczył, że nie ma ona wpływu na przygotowanie do meczu z Rumunią.

Spróbujemy kontrolować mecz od pierwszych minut, mamy pomysł, ale zobaczymy, co zrobi przeciwnik.

Adam Nawałka

„Zawodnicy prezentują się świetnie pod względem mentalnym, co ważne w kontekście ostatnich zawirowań.

„Maksymalnie skorzystaliśmy z tego czasu, drużyna jest świetnie przygotowana” – zapowiedział selekcjoner.

„Wróciliśmy na odpowiednie tory, podczas treningów wiedziałem koncentrację i jestem przekonany, że w piątek rozegramy jeden z lepszych meczów. Zrobimy wszystko, by wygrać” – dodał.

Ewentualna wygrana może pozwolić Polakom na zakończenie tegorocznej części kwalifikacji na pierwszym miejscu w grupie E.

Rumuni do tej pory zgromadzili 5 punktów za swoją jedyną wygraną i dwa remisy. Kadrę prowadzi doświadczony Christoph Daum, a Nawałka docenia zagrożenie, jakie prezentują podopieczni Niemca.

„Nie chcemy się porównywać do Rumunii, mówić, że jesteśmy lepszymi piłkarzami na poszczególnych pozycjach, bo to pokaże boisko.

„Wszyscy będą dobrze przygotowani do tego spotkania. Spróbujemy kontrolować mecz od pierwszych minut, mamy pomysł, ale zobaczymy, co zrobi przeciwnik” – oznajmił.