Biało-Czerwoni trafili do jednej z trudniejszych grup EURO 2020, ale punkt widzenia grupowych rywali jest nieco inny. Rywale obawiają się tylko Roberta Lewandowskiego.

Posiadający jeden z najlepszych w ostatnich latach składów Polacy nie dorównują poziomem gry potencjałowi, dlatego oczekiwania względem przyszłorocznych mistrzostw nie są wygórowane, szczególnie w obliczu trudnych grupowych rywali.

Polacy zagrają z mistrzem Europy z 2008 i 2012 roku, który nie należy do naszych ulubionych przeciwników. Dowodem jest chociażby ostatni mecz między obiema reprezentacjami, przegrany przez Polaków 6:0.

Robert Lewandowski to zawodnik wielkiej klasy i trudno będzie go zatrzymać. Ale nie gra sam.

Luis Enrique

Ze Szwecją nie graliśmy już dawno, po raz ostatni w 2004 roku, ale ostatnie pięć spotkań przegraliśmy bardzo wyraźnie, a ostatni triumf odnieśliśmy w 1991 roku. Zwykle mamy problem ze strzeleniem chociaż jednej bramki.

Nic więc dziwnego, że po losowaniu nastroje nie są najlepsze. Dodatkowym problemem będzie fakt, że Hiszpanie zagrają wszystkie mecze u siebie. A Polacy będą podróżować między Hiszpanią i Irlandią.

„Najtrudniejszym rywalem w grupie wydają się być Hiszpanie, choć istnieją powody, dla których należy też wywiesić flagę ostrzegawczą przy Polsce. Zdecydowanie największą gwiazdą jest być może w tej chwili najniebezpieczniejszy gracz na świecie, Robert Lewandowski” – oceniają dziennikarze ze Szwecji.

Podobne zdanie na temat Polskiej reprezentacji ma trener Hiszpanów Luis Enrique, który przyznaje, że tylko trenerski rozsądek nakazuje obawiać się Polaków.

„Wygląda to dobrze, ale my trenerzy jesteśmy tchórzliwi i zawsze myślimy: »Nie wierz, że to mecze, które musimy wygrać. Będą trudne«. Robert Lewandowski to zawodnik wielkiej klasy i trudno będzie go zatrzymać. Ale nie gra sam” – powiedział Hiszpan.

Polacy udział w mistrzostwach rozpoczną 15 czerwca od meczu z zespołem, który wywalczy awans do turnieju głównego w barażach.

Tymczasem kurs na triumf Polaków w całej imprezie wynosi 101.00, na Hiszpanię 9.00, a na Belgię 6.00.

Grupa E na Euro 2020 – poznaj terminarz i tabele

[vc_column][vc_cta_button call_text=”POLSKA WYGRA EURO 2020?

Kurs 101.00″ title=”Postaw 100 PLN i wygraj 10 100 PLN” target=”_blank” color=”btn-danger” size=”btn-large” href=”https://mistrzostwaswiata.pl/go/betsson/”][/vc_column]