BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Gareth Southgate selekcjonerem reprezentacji Anglii

5. grudnia, 2016, 10:57

Gareth Southgate został oficjalnie nowym selekcjonerem reprezentacji Anglii, z powodzeniem pełniąc obowiązki opiekuna od czasu odejścia Sama Allardyce’a.

Były reprezentant Anglii na stałe przejmie obowiązki selekcjonera, podpisując z angielskim związkiem piłki nożnej czteroletnią umowę.

46-letni Southgate wcześniej prowadził młodzieżową kadrę Anglii, ale we wrześniu zaoferowano mu tymczasową pracę w roli opiekuna drużyny seniorskiej.

Miało to związek z zakończeniem współpracy z Samem Allardycem, który w obliczu skandalu musiał opuścić swoje stanowisko zaledwie po 67 dniach pracy.

Bardzo zależy mi na tym, aby stworzyć naszym kibicom reprezentację, z której mogą być dumni.

Gareth Southgate

Southgate dobrze wywiązał się ze swoich obowiązków. Pod jego okiem zespół rozegrał cztery spotkania, w tym trzy w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata.

W meczach o punkty, Anglicy pokonali Maltę oraz Szkocję, remisując bezbramkowo ze Słowenią.

Działacze uznali, że to Southgate jest najlepszym kandydatem do przejęcia stanowiska selekcjonera na stałe, oferując mu czteroletnią umowę. Wynagrodzenie trenera ma wynieść ok. dwa miliony funtów rocznie.

„Praca z reprezentacją przez ostatnie cztery spotkania sprawiła mi niezwykłą przyjemność. Myślę, że w zespole drzemie wielki potencjał.

„Jestem niezwykle dumny z objęcia stanowiska selekcjonera. Wiem jednak, że sama praca to nie wszystko, trzeba się też dobrze wywiązać ze swoich obowiązków.

„Bardzo zależy mi na tym, aby stworzyć naszym kibicom reprezentację, z której mogą być dumni”, powiedział Southgate.

Nowy trener uzyskał także głosy poparcia ze strony swoich podopiecznych, dla których duże znaczenie ma długa kariera piłkarska Southgate’a, który w reprezentacji Anglii rozegrał 57 spotkań.

„On dobrze wie, jak to jest. Reprezentował Anglię w wielkich turniejach, ma doświadczenie i wie, co czują piłkarze i jak wielką dźwigają presję reprezentując własny kraj. On nas rozumie” – powiedział obrońca Gary Cahill.

Southgate nie ma większego doświadczenia w roli trenera, wcześniej przez trzy sezony pracując w Middlesbrough FC.

Część krytyków zarzuca związkowi zbytni pośpiech, argumentując, że już tego lata potencjalnym kandydatem do roli selekcjonera mógł zostać np. Arsene Wenger.

Angielska kadra na razie ma przed sobą kilka miesięcy przygotowań do wiosennej części kwalifikacji do MŚ. Już w niedzielę 26 marca dojdzie do starcia Anglii z Litwą. Stawka na wygraną Anglii wynosi 1.10, a na wygraną Litwy 17.00.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów