BONUS +100% ZA PIERWSZY DEPOZYT
Otrzymać

Zinedine Zidane kandydatem na selekcjonera Francji

15. lutego, 2021, 7:01

Prezydent Francuskiego Związku Piłki Nożnej ogłosił, że jego marzeniem jest, aby następcą Didier Deschampsa na stanowisku selekcjonera Trójkolorowych został Zidane. Noel Le Graet określił również, kiedy może się to stać.

Zinedine Zidane już dawno osiągnął w Realu Madryt więcej jako trener niż jako piłkarz, a przed nim majaczy również wielka wizja poprawienia osiągnięć w kadrze narodowej.

Zadanie nie będzie proste. Zizou na koncie ma zarówno mistrzostwo Europy, jak i mistrzostwo świata, ale aktualny prezydent Francuskiego Związku Piłki Nożnej chce dać aktualnemu trenerowi Realu szansę wykazania się.

Choć niewiele wskazuje na to, że aktualny selekcjoner, Didier Deschamps, opuści wkrótce stanowisko w kadrze, to właśnie jego odejście ma być pierwszym warunkiem przejęcia sterów przez Zidane’a, drugim jest dostępność samego Zinedine’a – obu trenerom kontrakty kończą się w 2022 roku.

„Osobiście mam z Zidanem bardzo dobre relacje. Jeśli Didier skończy swoją karierę i jeśli wciąż będzie to ode mnie zależało, pierwszą osobą w kolejce jest Zidane” – powiedział Le Graet w rozmowie z RTL.

Podobnie prezydent wypowiadał się w styczniu podczas rozmowy z Telefoot+, a podjęcie podobnej decyzji popiera sam Deschamps.

Tymczasem zanim mogłoby dojść do zmiany sternika Trójkolorowych, Zidane musi sobie poradzić z bieżącymi problemami w Realu Madryt, gdzie ma być zagrożony zwolnieniem za zbyt słabe wyniki.

Autor
Miłosz Wasiak - Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Redaktor portalu mistrzostwaswiata.pl
Cześć, mam na imię Miłosz i jestem wielkim fanem sportu. Głównie interesuję się piłką nożną, o której piszę różne artykuły. Najczęściej oglądam Premier League, a moja ulubiona angielska drużyna to West Ham United.
Ocena artykułu
-/5
0 głosów