Grupa A – przegląd

0
943

Rosja jako gospodarz mistrzostw świata losowana była z pierwszego koszyka, co sugerowało że może to być najsłabsza grupa na mistrzostwach świata, tak rzeczywiście się stało.

Mimo wszystko w Grupie A pokażą się gwiazdy światowego formatu. Z Egipcjaninem Mo Salahem i Urugwajską parą tworzoną przez Louisa Suareza i Edisona Cavaniego. Każdy z nich strzelając bramki będzie chciał zabłysnąć w turnieju.

Rosja – Gospodarze tradycyjnie wypadają dobrze na mistrzostwach świata ale Rosja, której kurs na wyjście z grupy A wynosi 2.50, będzie jedną z najniżej rozstawionych drużyn na tegorocznym turnieju, a do tego będzie musiała przełamać lata rozczarowujących przygotowań.

Oczywiście niewiele mieli okazji do rozgrywania meczy o stawkę, ale nawet kiedy takie się zdarzały – Puchar Konfederacji ostatniego lata – pożegnali się z turniejem już w fazie grupowej. Rosjanie z pewnością będą chcieli uniknąć powtórki.

Arabia Saudyjska – Żaden piłkarz w kwalifikacjach do mundialu nie strzelił więcej bramek niż Mohhamad Al-Sahlawi i Saudyjczycy będą liczyć, że wprowadzi ich do fazy pucharowej.

Mimo wszystko bardzo trudno będzie Arabii Saudyjskiej dojść do 1/8 finału, co udało im się osiągnąć w 1994 roku. Zdobycz punktowa w otwierającym mistrzostwa meczu przeciwko gospodarzom dałaby ciekawe perspektywy na kolejne spotkania. Kurs na wyjście z Grupy A przez Arabię Saudyjską wynosi 8.00.

Egipt – Prawdopodobnie nie ma w tej chwili lepszego zawodnika w świecie futbolu niż Mohamed Salah i tego lata wiele par oczu będzie zwróconych na jego występy w barwach narodowych. Jedną rzeczą jest robienie tego dla Liverpoolu, ale całkiem inną dla kraju po którym nikt nie oczekuje dobrego występu w Rosji.

45-letni bramkarz jest kolejnym powodem dlaczego egipski zespół będzie warty oglądania. Szanse Egiptu na odpadnięcie z mistrzostw świata na etapie 1/8 finału wynoszą 3.25

Urugwaj – Z Suarezem i Cavanim w ataku, niewielu obrońców będzie chciało mierzyć się z Urugwajczykami, którzy od dawna znani są ze swojej waleczności.

W tej sytuacji kurs na zwycięstwo Urugwaju nad Egiptem 15 czerwca, w ich pierwszym meczu na mistrzostwach, wynosi . Grający na co dzień w Atletico Madryt Diego Godin i Jose Gimenez formują bardzo silną środkową defensywę. Trudno przecenić drużynę z zawodnikami takiej jakości. Urugwajczycy doszli do półfinałów w 2010. Mogą zrobić to ponownie? Kurs na odpadnięcie Urugwaju z mistrzostw świata na poziomie półfinału wynosi 9.00.

KLIKNIJ TUTAJ I POSTAW ZAKŁAD

URUGWAJ WYGRA GRUPĘ A?